Samenvatting, IOP Magneetlagering

Electronics Medical technology Precision-technology
IOP by Hussein El Huseinni, Jan van Eijk, Leon Jabben, Peter Overschie, Jo Spronck 18 July 2007

Om zoveel mogelijk informatie op optische discs te kunnen opslaan, wordt de afstand tussen de sporen steeds verder verkleind. Om ook bij toenemende schrijfdichtheid problemen bij het aflezen te voorkomen, moet de standaardafwijking van de asynchronous radial error motion (rondloop-reproduceerbaarheid) van het roterende systeem in masteringmachines – nu 20 nm – sterk worden verbeterd. Met behulp van een mechatronische ontwerpaanpak hebben onderzoekers van de Technische Universiteit Delft in dit IOP-project een actieve magneetlagering ontwikkeld met een standaardafwijking van de asynchronous radial error motion kleiner dan 1 nm. De demonstrator bestaat uit een rotor die contactloos in lucht zweeft, op zijn plaats gehouden door acht elektromagnetische actuatoren. Met behulp van optische sensoren en een regelkring kunnen de elektromagnetische actuatoren de positie van de rotor voortdurend corrigeren. Om met nanometernauwkeurigheid de positie van de rotor te kunnen meten, is een speciaal metrologieframe ontwikkeld.


References

Lunch Lecture April hosted by…

Theme: Concept optimization of system dynamics of a lithography tool.

Read more
Historical view on determinism and…

Paralleling the historical beginnings of modern science, assessing and addressing variation in physical systems constitutes the foundation of precision engineering. Tycho Brahe gave us the measurement data to analyse the heavens.

Read more
Sensor for picometer-scale positioning in…

As technology reaches the atomic and quantum scale, sub-nanometer motion control is no longer optional – it is a necessity, often in vacuum environments where even the smallest disturbances are effectively suppressed.

Read more