Samenvatting, IOP Microfluidic jet systems

Micro system technology MEMS/NEMS
IOP by Lina Sarro 25 August 2009

In steeds meer industriële toepassingen wordt inkjettechnologie gebruikt om vloeistof te verspuiten, zoals bij de productie van OLED-displays of in apparatuur voor medische analyse. De eisen aan de betrouwbaarheid van de printkop zijn hier extreem hoog. Om daaraan tegemoet te komen, hebben onderzoekers van DIMES TU Delft een slimme spuitmond ontwikkeld, voorzien van een capacitatieve sensor. Deze kan realtime informatie verschaffen over de gegenereerde druppel. De sensor is met behulp van microsysteemtechnologie in de printkop geïntegreerd. Daarnaast is kennis opgedaan over het meten van kleine capaciteitvariaties, en resulteerde het project in diverse publicaties in wetenschappelijke tijdschriften en presentaties op congressen. Het onderzoek wordt bij DIMES TU Delft voortgezet.


References

Café Eureka next edition on…

Café Eureka offers Young Professionals the place to be together and to gain experiences with an interactive interview with an inspiring guest.

Read more
Lunch Lecture September hosted by…

Beam steering: 20x increase in angular range of plane mirror interferometers.

Read more
Wim van der Hoek Award…

To mark the 20th anniversary of the Wim van der Hoek Award, we will dive into history by posting interviews with previous winners.

Read more