Piezo-aangedreven vervormbare spiegel

Micro system technology MEMS/NEMS Precision-technology
Mikroniek 5-1997 by G.van Schothorst 27 April 2006

In het algemeen wordt een optisch systeem gevormd door een samenstel van een aantal starre lenzen en spiegels. In een aantal gevallen kunnen de optische elementen ten opzichte van elkaar bewogen worden, zodat het optische systeem een bepaald bereik krijgt en niet slechts in een bepaald werkpunt functioneert. Bekende voorbeelden zijn de verrekijker en het fototoestel. Voor hoogwaardige optische systemen, zoals die onder andere voorkomen in de ruimtevaart, in de astronomie, de laserindustrie en ook in de lithografische industrie, kan het starre karakter van de optische elementen een beperking vormen. <br />Een overzicht wordt gegeven van een aantal abberaties en een concept-ontwerp van eenpiezo-aangedreven vervormbare spiegel.


References ...

Café Eureka

Young DSPE will organize the next edition on September 22th. Cafe Eureka loves to show you how interesting technical careers develop.

Read more
Going for ECP2 Gold: A journey of technical growth and lifelong learning

In June, Moiz Hyderabadwala, Senior Researcher at ASML Research, received the ECP2 Silver certificate, awarded through the European Certified Precision Engineering Course Programme (ECP2), a collaboration between Euspen and DSPE.

Read more
Mastering thin metal production for mass-manufactured energy systems

The successful transition to a sustainable energy future hinges on the industrialisation of advanced energy-conversion technologies.

Read more