Micromechanica: ontwikkeling, achtergrond, mogelijkheden

Management Micro system technology MEMS/NEMS Precision-technology
Mikroniek 1-1990 by H.Leeuwis, E. van Woerkens 27 April 2006

De ontwikkeling in de techniek van het verkleinen spelen al jaren een rol op het gebied van de micro-elektronica. Bij de assemblagetechniek van mechanische structuren kan men nog niet spreken van een vergelijkbare ontwikkeling en is men ruwweg in het stadium van 30 jaar geleden toen de eerste vormen van inegratie van elektronische componenten ontwikkeld werden. De laatste jaren wordt echter als uitvloeisel van de Micro-elektronica ook aan verkleining en integratie van mechanische structuren gewerkt. Daarbij wordt gebruik gemaakt van bepaalde mechanische en fysische eigenschappen van het silicium die minder van belang zijn bij de toepassing in de micro-elektronica… Als de micromechanica eenzelfde ontwikkeling doormaakt als de siliciumtechnologie, dan zal er rond de eeuw wisseling sprake zijn van ongekende toepassingsmogelijkheden, die ingrijpend zijn voor onze leefwijze.


References

Techcafé met als thema Manufacturability

Dé plek om ongedwongen nieuwe contacten op te doen én onder het genot van een borrel en bitterbal te sparren over tech onderwerpen.

Read more
Marriage of opto-mechatronics and electron…

This year’s DSPE Opto-Mechatronics Symposium attracted some 100 participants from academia and industry, all of whom seized the opportunity for networking, meeting technical peers, and visiting an interesting small-scale exhibition.

Read more
Working with LEM and FEM…

The phenomenon of thermal drift compromises precision as a result of thermal expansion or contraction of components, caused by small variations in temperature.

Read more